skip to Main Content
+48796605263 kontakt@twojpomocnikonline.pl
Motyw WordPress Płatny – Jak Wybrać I Zainstalować

Motyw WordPress płatny – jak wybrać i zainstalować

Post Series: Tworzenie strony na WordPress

Tworzysz swoją pierwszą stronę i zdecydowałaś się na motyw WordPress płaty? To bardzo dobry wybór. Zaraz dowiesz się gdzie najlepiej go kupić, jak wybrać odpowiedni i jak go zainstalować. To co? Do dzieła!

Nie będę rozwodziła się tutaj nad wszystkimi możliwościami i miejscami, gdzie możesz kupić motyw WordPress płatny. Skupie się na jednym miejscu, czyli  ThemeForest. Po wejściu na stronę najlepiej odrazu wybierz kategorię WordPress z menu.

motyw wordpress płatny - wybór

Najlepiej po prawej stronie zmienić filtrowanie na „Najwyżej oceniane” (Best rated). Na górze możesz wpisać słowo kluczowe, które interesuje Cię w danym motywie. Po lewej stronie możesz zaznaczyć opcje jakie jeszcze ma spełniać Twój motyw.

kupno motyw płatny wordpress

Motyw WordPress płatny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oczywiście, na to jak dany motyw wygląda. Czy jest zbliżony do Twoich preferencji? Spójrz na liczbę gwiazdek oraz osób, które go pobrały.

Zwróć uwagę czy dany motyw działa z popularnymi przeglądarkami (Chrome, Safari, Firefox). Data powstania i ostatnia aktualizacja też są ważne. Jeśli motyw był przesłany niedawno, może się okazać, że są w nim niedociągnięcia. Jeśli ostatnia aktualizacja była ponad pół roku temu, oznacza to, że twórca najprawdopodobniej przestał się nim zajmować.

Ostatnia ale bardzo ważna sprawa. Zobacz czy dany motyw jest dopasowany do wszystkich urządzeń, a więc do telefonów i tabletów. Google bierze pod uwagę to, jak strona działa na telefonie, pozycjonując daną witrynę w przeglądarce.

Motyw WordPress płatny – instalacja

Po wybraniu i zakupie wybranego motywu czas na jego instalacje. W tym celu logujemy się do swojego panelu na WordPress. Wchodzimy w wygląd -> motyw -> dodaj nowy -> wyślij motyw na serwer -> wybierz plik.

Motyw WordPress płatny Instalacja

Po zakupie motywu pobieramy folder na swój komputer. Chcąc przesłać plik na serwer wchodzimy w ten forlder i wybieramy plik, który najcześciej nazywa się nazwamotywu.zip. Na przykład motyw, który mam na stronie to Total (przy okazji polecam go), więc plik, który wybierałam podczas instalacji to total.zip.

Motyw płatny wordpress przesyłanie na serwer

Przesyłamy plik na serwer i wybieramy włącz. Pierwsze co nam się wyświetli to prośba o instalacje wtyczek, które będą potrzebne do prawidłowego działania motywu. Należy je zainstalować. Można to zrobić jednym kliknięciem myszki zaznaczając wszystkie i wybrać masowe działanie -> instal. 

instalacja wtyczek

Gdybyście teraz weszły na stronę, nie to nie wyglądałaby tak jak miała wyglądać. Dlatego należy pobrać wersję Demo. Najczęściej można to zrobić w zakładce wygląd -> demo import lub w zakładce Theme Panel. W zależności od motywu.

Ty tworzysz – inni nie muszą tego widzieć

Nawet jeśli strona jest świeża i mało osób o niej wie, warto ustawić stronę w budowie podczas gdy Ty będziesz sobie wszystko zmieniała. Najlepsza wtyczka do tego to Under Construction. Jest ona bezpłatna i bardzo intuicyjna.

Jeśli chcesz zainstalować tą wtyczkę wystarczy wejść we wtyczki -> dodaj nową -> w polu wyszukiwania wpisać nazwę danej wtyczki i wybrać pobierz -> włącz.

motyw płatny wordpress wtyczka

motyw płatny wordpress instalacja wtyczki

Aby edytować wygląd strony w budowie musisz wejść w ustawienia -> under construction i tam już działasz 🙂 Więcej przydatnych wtyczek znajdziesz, tutaj. 

Podsumowując, motyw płatny WordPress to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz żeby Twoja strona wyglądała dokładnie tak jak sobie wymarzyłaś. Jego instalacja jest bardzo prosta, a praca z nim to przyjemność. Uprzedzając pytania: większość motywów jest w języku angielskim. Mimo to, przy pomocy translatora, można sobie poradzić nawet nie znając biegle tego języka.

Mam nadzieję, że post Ci się przyda! Trzymam kciuki!

podpis adrianna kinowska

pierwsza strona internetowa - dołącz do grupy

https://www.facebook.com/groups/kobiecybiznesonline/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top