Nowy rok to zawsze czas planowania, szukania nowych rozwiązań i ogólnego ogarniania. Wybrałam więc 5 aplikacji do zarządzania czasem, które przetestowałam na sobie i szczerze uważam, że są świetne. Niestety często zmieniam narzędzia do zarządzania czasem, jestem fanką planowania na papierze, a niestety nie jest to możliwe, gdy jestem Wirtualną Asystentką i pracuje w zespole. Zresztą przy takiej ilości zadań nie starczyło by mi na to wszystko jednego planera 🙂 Dlatego szukając idealnej aplikacji dla siebie, szukałam czegoś co działa podobnie do papieru, a jednocześnie pozwala mi na zobaczenie wszystkiego w jednym miejscu. 

Asana 

Asana jest świetnym narzędziem do zarządzania zespołem, zwłaszcza tych większych. Jednak będzie też dobrym rozwiązaniem jeśli chcesz planować zadania sama dla siebie i mieć wszystko uporządkowane. Wydaje mi się, że darmowa wersja asany spokojne wystarczy na długi czas, bo daje nam ona ograniczenie do aż 1000 zadań i 15 członków zespołów.

Milanote  

Program, którego aktualnie używam, działa podobnie do kartki papieru, ale takiej mądrej, do której możemy wkleić link lub grafikę. Niestety, każdy dodatkowy członek zespołu, którego chcemy zaprosić do współpracy w tym programie, będzie nas kosztował niecałe 10 dolarów. Bezpłatna wersja osiąga limit przy przesłaniu 100 elementów, co moim zdaniem wyczerpuje się bardzo szybko. Wersja darmowa wystarczy nam za to do zaplanowania strony internetowej lub większego planu, który chcemy przedstawić klientowi – ten program świetnie się do tego nadaje.

ClickUp

Program przypomina wspomnianą wyżej Asanę. Jest jednak bardziej rozbudowany. Funkcjonalność również jest zbliżona, jednak ilość opcji może być lekko przytłaczająca. Bezpłatna wersja daje nam nieograniczoną liczbę zadań i członków, więc do podstawowych zadań powinna być w pełni wystarczająca.

Notion 

Idealna aplikacja, jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy w organizacji codziennych zadań. Poziom skomplikowania jest jednak większy niż w wcześniej wymienionych programach, więc możliwe, że będziecie musieli zainwestować nieco czasu w opanowanie tego narzędzia. Notion również oferuje nam wersję bezpłatną, ale jest ona skierowana do pojedynczych osób, a nie do pracy w zespole.

Kalendarz google 

Ostatnia aplikacja wydaje się oczywista. Nic nam nie ułatwi tak pracy, jak zapisanie sobie naszych zadań w aplikacji kalendarza. Szczególnie przydatne w obsłudze są kalendarze Google oraz zainstalowane domyślnie na urządzeniach iOS.

W poniższym filmie znajdziesz mój sposób na zarządzanie czasem za pomocą kalendarza. Aktualnie do tej metody wykorzystuje papierowy planer.

Sama cały czas szukam tej idealnej aplikacji, która będzie moim kompanem w codziennej organizacji i do tego samego zachęcam i Ciebie. Uważam, że nie ma narzędzia idealnego, zawsze znajdziemy coś co będzie nam przeszkadzało w danej aplikacji lub będzie potrzebować czegoś więcej. Warto jednak próbować i sprawdzać, czy inna aplikacja ma więcej opcji, które potrzebujemy. 

Przeczyta także: Jak wyznaczać cele na 2019 rok – Metoda SMART